نوهان بلوچستان(nohan)

نوهان برگی از دفتر بلوچستان برای گفتن گفتنی ها وشنیدن شنیدنی ها ست.

.


نوهان

بشر همواره در جهت رفاه و تکامل خود دست به ابداعات و اختراعات گوناگونی زده است،شاید سبک زندگی ما به گونه ای باشد که تمایل چندانی به استفاده از تکنولوژی های روز نداشته باشیم و با توفیقی اجباری بعد از چندین سال به تکنولوژی های از مد رفته رو بیاوریم. اما بشر امروزی با سرعت غیر قابل تصوری به پیش می تازد و به صورت لحظه ای شاهد به روز شدن فناوری ها هستیم.

اما اصل مطلب از این قرار است که اورژانس شهرستان ایرانشهر چند ماهی  مشغول نوسازی بوده است و یکی از محصولات این تغییرات جدید، درب های کنترل از راه دور آن است اگر کلاس و حرف و حدیث هایی از این دست را کنار بگذاریم از جهت کیفی و استانداردهای معمول هم کار پذیرفته شده ای است.

خلاصه کمتر کسی پیدا می شود که از بروزرسانی فناوری در سیستم های فرسوده ادارات شهرستان ناراضی باشد! اما اتفاقی که ممکن بود به قیمت جان یک شهروند ایرانشهری تمام شود،استفاده از این امکانات را با نگرانی هایی همراه کرده است! داستان از این قرار است که یکی از شهروندان در وضعیت اورژانسی قرار می گیرد و همراهانش او را با کمترین اتلاف وقت به اورژانس می رسانند (بسیار شنیده ایم که در چنین شرایطی لحظه ها تعیین کننده هستند) و با درب بسته مواجه می شوند!!! و سرایداری  ریموت کنترل به دست، که همراهان را دعوت به آرامش می کند! از طرفی تلاش وی برای باز کردن درب با ریموت کنترل بی نتیجه است! پس از گذشت مدت زمانی از همراهان می خواهد که از درب دیگری برای ورود استفاده کنند.

شاید بخت با این شهروند عزیز یار بوده و توانسته جان سالم به در ببرد، اما همیشه این چنین نیست و چه بسیار بیماران اورژانسی که دقیقه ها برایشان حیات بخش هستند.البته شاید عده ای بگویند با وضعیت و کیفیت خدماتی که اورژانس شهرستان ایرانشهر دارد؛چنین بیمارانی باید پر سیمرغ داشته باشند! به هر حال عبور از یکی از این هفت خوان هم می تواند برای همراهان چنین بیمارانی امیدوار کننده و تسلی بخش باشد.نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳٩۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت