نوهان بلوچستان(nohan)

نوهان برگی از دفتر بلوچستان برای گفتن گفتنی ها وشنیدن شنیدنی ها ست.

نوهان

هفته ی اول سال تحصیلی جدید در حالی آغاز شده است که اداره های آموزش و پرورش و مدارس در بلوچستان شاهد ازدحام معلمین و دانش آموزان هستند،نیروهای اداری و آموزشی این روزها بیشترین مشغله کاری خود را سپری می کنند و در خارج از این مجموعه هم تغییرات محسوسی قابل مشاهده است،از رونق کسب و کار دست فروش هایی که جلوی مدارس بساط می کنند تا سرویس های مدارس و لوازم التحریر فروش ها همه ی اینها تصویری از زنده بودن این فصل را در ذهنمان تداعی می کند اما به راستی تا چه میزان می توانیم به این تحرک و پویایی برای دست یابی به وضعیت مطلوب آموزشی خوشبین باشیم؟!

با نگاهی دقیق تر متوجه می شویم این ازدحام و تحرک نوعی بی نظمی و ناشی از عدم برنامه ریزی منسجم است! معلم هایی که هنوز بلاتکلیف هستند و همچنان مشغول رایزنی برای گرفتن ابلاغ و دانش آموزانی که با پرونده های زیر بغل، مانده و رانده به این سو و آن سو سرگردان شده اند! هنوز بازار ثبت نام ها داغ است و خبری از برنامه های هفتگی و درسی نیست.کادر اداری این امر را مسئله ای طبیعی می داند و خود را در شرایط مدیریت بحران نمی داند،کادر آموزشی مدارس این روال را ناشی از نوع نگاه خانواده ها و دانش آموزان و سهل انگاری آنها می داند و خانواده ها و دانش آموزان هم ضعف سیستم اداری و آموزشی را دلیل سرگردانی خود می دانند.

برای بررسی این معضل بحث سر دراز دارد و ناگفته ها بی شمار است.اما چیزی که بسیار عیان است؛اکثریت به بی برنامه بودن و بی نظمی عادت کرده ایم و شاید یاد نگرفته ایم برای امور جدی برنامه ریزی جدی داشته باشیم! در نهایت با وجود همه ی این تحرکات و پویایی کاذب،باید گفت تعطیلات تابستان همچنان ادامه دارد و در وقت های اضافه به سر می برد.نویسنده : - ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢ مهر ۱۳٩۱   |    نظرات []   |    لینک ثابت