استقبال چشمگیر وب نویسان و اهل قلم بلوچ از همایش اصلاح و اعتدال در ایرانشهر

نوهان

جشنی بود برای سپاس و قدردانی از حماسه سازان جنوب شرق ایران که بیشترین رای را به دولت تدبیر و امید داده اند،مردمی که با دقت خاصی جریان اصلاحات را در صحنه سیاسی کشور دنبال می کنند و در این دوره نیز با بصیرت و آگاهی از وضعیت موجود ملی و محلی جریان اصلاح و اعتدال را از کانال انتخابات برگزیدند.

عوامل اجرایی این همایش اکثر از علاقمندان دوران اصلاحات بودند و در هشت سال گذشته نیز از نفوذ اجتماعی مثبتی در منطقه برخوردار بودند،هرچند اولین همایش با کاستی هایی نیز همراه بود و تلفیقی از احساسات و هیجان در بخش هایی مشهود به نظر می رسید اما با تمام این شرایط انتظارات بیشتر از آن چیزی که تصور می رفت برآورده شد و یکی از دلایل آن نیز حضور چشمگیر و غافلگیر کننده اکثر صاحب نظران و اهل قلم بلوچ از این جشن بود. وب نویسانی مانند اکبر رئیسی و منصور روحی ایرندگان از چابهار، محمد بلوچزهی، صدیق حسین زاده و رستم کریمی از نیکشهر، عادل دانش از لاشار،رضا باوفا از زاهدان،عبدالرحمن حوتی از مسکوتان، اشکان اروند، نصیر برهانزهی،مصطفی دانشور،رضا دوستکام،خالد آهوپا،حوا ناروئی،ابوبکر نرماشیری، یاسر کرد از ایرانشهر و همچنین عبدالوهاب شهلی بر،حمید بارکزهی،سارا خوشخوی،انور امیری، بهرام باشنده و بسیاری دیگر از فعالین فرهنگی،اجتماعی و سیاسی روحیه بی سابقه ای به همایش بخشیده بود. یکی از خروجی های این همایش بیان مطالبات و دغدغه هایی بود که ذهن و گریبان مردم استان بخصوص جنوب آن را گرفته و با چشم اندازی که جناب دکتر روحانی ترسیم کرده اند امید آن می رود که تعاملی منطقه ای شکل گرفته و موج جدیدی برای آگاه سازی و مطالبه حقوق قانونی مردم بلوچستان ایجاد شود و این کمترین خاسته فرهیختگان در این همایش بود. 

/ 3 نظر / 37 بازدید
ایرندگانی

سلام . تشكر ویژ از حضور گرم تك تك عزیزان . تشكر خالصانه از برگزاركنندگان جوان ایرانشهری و فرهیخته كه با توان هرچه بیشتر در شكوفایی این همایش تلاش دوصد چندان نموده بودند ،عزیزانی كه هر كدام چهره علمی درخشانی برای جامعه می باشد ولی چنان گرم و پرشور برای بارور شدن آن مسابقه گذاشته بودند . از همه مهمتر نظم خاصی بود كه هركدام از عزیزان كار خود را انجام می داد اما با مهربانی خاص با لبخند امید به آینده قدم بر می داشتند . عزیزانی كه از خود هزینه و مایه گذاشته بودند .از تمام عوامل برگزار كننده تشكر می شود . موفق باشید .

سارا خوشخوی

درود و سپاس بیکران دور هم شدن نویسندگان و چهر ه های فعال جامعه ی بلوچستان! داستان چشمه و سنگ را یاد آوری می کرد و اینکه اگر صبر کنیم و نیز از بیان حقایق در چارچوب قانون نهراسیم با همکاری و همدلی می توانیم بزودی شاهد به دست آوردن نداشته هایمان که حقوق واقعی ما بوده باشیم. درود بر مردم قهرمان بلوچ و سلام بر دولت تدبیر و امید

ملازهی

باسلام به نظرمن برای چنین جشنی وهمایشی که مربوط به حماسه سازان جنوب شرق ایران بود خوب اطلاع رسانی نشده بود تا اکثرعلاقه مندان بتونند حضور داشته باشند