چشم انداز وبلاگ نویسان بلوچ؟

مصطفی دانشور در وبلاگ خود این سوال را مطرح کرد که رازگو کیست؟

در بررسی دیدگاه دوستان به این پرسش اکثریت به این معتقد بودند که اسم و نام  ملاک و مهم نیست،اهداف و اندیشه نقش کلیدی برای پیش برد اهدافمان تا سر منزل مقصود دارد.

اما گاهی در خلوت خود به این فکر کردم که آیا دنیای مجازی به تنهایی می تواند ابزار مناسبی در دست اهل اندیشه و قلم و دلسوزان بلوچ و بلوچستان برای رسیدن به نتیجه مطلوب باشد؟

آیا ارتباط به این شکل و تنها از طریق فضای مجازی تاثیر دلخواه دوستان بر جامعه بلوچستان را می گذارد؟

مطرح شدن دغدغه ها و مشکلات و نقد و بررسی و گپ و گفت به این شکل منجر به تدوین ایجاد سیستمی ایدئولوژیک از جانب این قشر بلوچ برای برون رفت از وضعیت موجود می شود؟

وبلاگ نویسان و اهل قلم در دنیای مجازی چه چشم اندازی را متصور هستند؟و در این راه تا چه میزان هدف گذاری و برنامه ریزی کرده اند؟

چگونه میتوان طیف گسترده تری را درگیر مباحث خود بکنیم؟

برای فرهنگ سازی گفتمان و تمرین اندیشیدن و بی تفاوت نبودن چه ابزارها و روش های دیگری می توانیم بکار گیریم؟

 

/ 8 نظر / 5 بازدید
تفتان ارتباط

نوهان عزیز در این چند روزی که شروع به نوشتن کردم به این نکته رسیدم که نوشته های ما خوانندگان خاصی دارند و عموم نسل جوان در این دنیای مجازی په دنبال هر چه هستند در پی افزایش معلومات خود و پیگیری مباحث مربوط به قوم بلوچ نیستند .کافیه به چت روم شماره 65 یاهو مسنجر بری و ببینی هم استانیهای ما آنجا چه می کنند

مرز ارتباط

سلام جانا سخن از دل ما می گویی! حرفت درست است ، واقعا" این بحثها می تواند در جامعه گفتمانی تاثیر گزار را بوجود آورد . اول باید توجه داشته باشیم که به غیر از این ابزاری در اختیار نداریم. دوم هر کداممان از شهر و منطقه ای هستیم که فقط توانستیم در این فضا همدیگر را پیدا کنیم که همفکر هستیم. سوم هر چند ضریب نفوذ اینترنت پایین است اما خوشبختانه روز بروز دارد بیشتر می شود. اما چگونه می شود بخشهای بیشتری از جامعه را درگیر کنیم جذب و تشویق اهل قلم برای ورود به این فضا دوم تبلیغ و اطلاع رسانی در مورد این فضا . باور کنید خیلی ها تشنه این مباحث هستند . من به مسیر حرکت خوشبینم.

مصطفی

مباحثه در دنیای مجازی یه خوبی های داره. گفتگو در شرایط آزمایشگاهی و بسیار پاستوریزه. برای تسری دادن این مباحث باید فعلا در همین محیط آزمایشگاهی و کم خطر ما ها سنگ هایمان را با وا بکنیم بعدا این بحث ها را آهسته اهسته به جامعه تسری بدیم. البته این بحث ها خود به خود وارد جامعه شده اند که این یک اتفاق میمون است

رازگو بلوچ

این سوال یعنی ادغان به این واقعیت که تازه نطفه طفلی بسته شده و در تقلای چسبیدن به دیواره رحم است که تا سر موقعش بتواند متولد شود. خوشحالم که می بینم این نگرانی همیشگی ام خوشبختانه مختص من نبوده و دوستان هم به آن اهتمام داشته اند. این سوال جدی است. دوستان. چه می گوئید؟! چه سرنوشتی را می شود برای این نطفه رقم زد؟

امان الله تمنده رو

سلام نوهان عزیز ممنون از یاداوریت برای من پیدا بودنم.والا شرایطم عوض شده که کمتر مجال نوشتن هست.البته گاهی به روز می شوم مانند دو سه مطلبی که اخیرا نوشتم که می تونی تو وبلاگ بخونی.ضمنا رفتم تو فیس بوک.. راستی من هنوز شما رو نمی شناسم کاشکی خودتو بیشتر معرفی می کردی.موفق باشی

توسعه مکران -صلاح درخشان

این دغدغه مدتهاست که فکر دوستان را به خود مشغول کرده است . تازگی ها دوستان پیشنهاداتی داده اند . اگر حضور خود را در دنیای حقیقی اندکی بیش تر کنیم و از نزدیک دغدغه هایمان بیان کنیم شاید بهتر باشد . هر چند گاهی جمع شدن دوستان در کنار هم بدک نیست . اگر دوست داشته باشین اولین دعوتمان در چابهار باشد

مصطفی

@میر صلاح الدین شما باید خودتان دست به کار شوید و در بلاگتان این طرح را اجرا کنید

آبگینه

بازهم نوهان و سوالهای تفکر برانگیزش... نظر همه ی دوستان متین است و یک جا جمع شدن را هم من نیز استقبال می کنم .