وقتی ریموت کنترل بلای جان بیمار ایرانشهری می شود!!

نوهان

بشر همواره در جهت رفاه و تکامل خود دست به ابداعات و اختراعات گوناگونی زده است،شاید سبک زندگی ما به گونه ای باشد که تمایل چندانی به استفاده از تکنولوژی های روز نداشته باشیم و با توفیقی اجباری بعد از چندین سال به تکنولوژی های از مد رفته رو بیاوریم. اما بشر امروزی با سرعت غیر قابل تصوری به پیش می تازد و به صورت لحظه ای شاهد به روز شدن فناوری ها هستیم.

اما اصل مطلب از این قرار است که اورژانس شهرستان ایرانشهر چند ماهی  مشغول نوسازی بوده است و یکی از محصولات این تغییرات جدید، درب های کنترل از راه دور آن است اگر کلاس و حرف و حدیث هایی از این دست را کنار بگذاریم از جهت کیفی و استانداردهای معمول هم کار پذیرفته شده ای است.

خلاصه کمتر کسی پیدا می شود که از بروزرسانی فناوری در سیستم های فرسوده ادارات شهرستان ناراضی باشد! اما اتفاقی که ممکن بود به قیمت جان یک شهروند ایرانشهری تمام شود،استفاده از این امکانات را با نگرانی هایی همراه کرده است! داستان از این قرار است که یکی از شهروندان در وضعیت اورژانسی قرار می گیرد و همراهانش او را با کمترین اتلاف وقت به اورژانس می رسانند (بسیار شنیده ایم که در چنین شرایطی لحظه ها تعیین کننده هستند) و با درب بسته مواجه می شوند!!! و سرایداری  ریموت کنترل به دست، که همراهان را دعوت به آرامش می کند! از طرفی تلاش وی برای باز کردن درب با ریموت کنترل بی نتیجه است! پس از گذشت مدت زمانی از همراهان می خواهد که از درب دیگری برای ورود استفاده کنند.

شاید بخت با این شهروند عزیز یار بوده و توانسته جان سالم به در ببرد، اما همیشه این چنین نیست و چه بسیار بیماران اورژانسی که دقیقه ها برایشان حیات بخش هستند.البته شاید عده ای بگویند با وضعیت و کیفیت خدماتی که اورژانس شهرستان ایرانشهر دارد؛چنین بیمارانی باید پر سیمرغ داشته باشند! به هر حال عبور از یکی از این هفت خوان هم می تواند برای همراهان چنین بیمارانی امیدوار کننده و تسلی بخش باشد.

/ 5 نظر / 4 بازدید
دوست منتقد

سلام نوهان عزیز دیگر دست نوشته هات مثل سابق جذاب و دل پذیر نیست ، تو را دیگه چه شده؟

دوست منتقد

سلام نوهان عزیز دیگر دست نوشته هات مثل سابق جذاب و دل پذیر نیست ، تو را دیگه چه شده؟

روحی ( وبلاگ ایرندگان بزرگ )

سلام . بله عزیزجان ، مواردی است كه خیلی از مردم عزیز در طول شبانه روز صدها بار با آن دست و پنجه نرم می كنند . وای بحال مردم شهرهای دور افتاده تر و كوچكتر با امكانات كمتر مثل سرباز ، دلگان ، نیكشهر ، زابلی ، كنارك ، چابهار ، خاش و بخش های تابعه . حداقل ایرانشهر دانشكده علوم پزشكی و صدها دكتر ، پرستار ، ماما ، بهیار و... بومی از خود دارد . حداقل ایرانشهر در افكار عمومی به شهر علم ، فرهنگ و هنر و... مشهور است . موفق باشید .

محمدرضا درزاده

واقعا بخت با اون یار بوده ..دوست عزیز همه جای بلوچستان خدمات اورژانس وبیمارستان به همین شکا افتضاح هستن ...

نسرین قربانی

سلام دوست عزیز. کم پیدایید! سال 64 مدتی ژاپن بودم و برای اولین بار با درب های ریموت دار اشنا شدم ملی راستش تا به امروز نتوانستم با این قضیه و خیلی چیزهای دیگر کنار بیایم. شاید همه ی اشکال اطرافم را به شکل طبیعی خودش می خواهم. البته نسل جدید با این موضوع و موارد بسیار دیگر راحت کنار می آید. آن سال وقتی برای اولین بار سورا مترو شدم، هیچ حسی از ترس نداشتم اما امروز حاضر نیستم سوار شوم. کاش همان روزها بود...