شمشیر ها را غلاف کنید!

نوهان

دوست بزرگواری در وبلاگش مطلبی را به اشتراک گذاشتند، و در آن اشاره کردند به دیداری که آقای سعید اربابی با جمعی از جوانان ایرانشهر داشتند. شنیدن این خبر نوید خوشایندی را برای جوانان و مردم حوزه ی انتخابیه ایشان به همراه داشت، از آنجایی که یکی از ویژگی های آقای اربابی،پتانسیل جوانی ایشان است. ویژگی که در ایام  تبلیغات هم روی تراکت های ستاد ایشان خودنمایی می کرد. بنابراین دور از انتظار نبود که جناب سعید اربابی نگاهی خاص به جوانان و پتانسیل های منحصربه فرد آنها داشته باشد. در آغاز راه  و در عمل چنین نشست هایی اختصاصی با جوانان، این مژده را به مردم شریف حوزه ی انتخابیه ایرانشهر می دهد، که نماینده ی منتخبشان سعی دارد رصد مناسبی از نیروهای جوان بومی برای پیشبرد اهداف توسعه ای در منطقه داشته باشد. اما چند نکته نیز به چشم می آید که پرداختن به آن لازم می باشد. اول اینکه چرا جلسه ای که ذاتا حرکتی درخور و پسندیده است و از جانب آقای سعید اربابی راه افتاده و حمایت و تشویق جوانان را نیز به همراه داشته است ، در آغاز دچار دست انداز شود؟!

شنیده ها حکایت از آن دارد که جوانان حاضر در آن جلسه با ذهنیتی سالم و بدون پیش زمینه به استقبال آقای سعید اربابی رفتند و این امر در حرکت بی طرفانه ی آنها در ایام تبلیغات کاندیداها نمایان بود. از جهتی طبق بیانیه ای که در چند سطر در همان جلسه قرائت شد، بر فراموش کردن فضای رقابتی دوران تبلیغات و استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود، حتی کسانی که در جبهه های مقابل جناب اربابی بودند تاکید شد. و نکته مهمتر استفاده نماینده منتخب حوزه از مشاوران جوان از همه تخصص ها و در گروه های ویژه برای کمک معنوی ، فکری و عملی به آقای سعید اربابی بود. اما نکته ای که نگران کننده است، اتفاقات بعد از جلسه می باشد. هرچند انعکاس پیامد های این نشست توسط دوست عزیزمان ازخاصیت ژورنالیستی ایشان است، اما همراه کردن چاشنی نظر شخصی و ارائه آن در معرض افکار عمومی مناسب به نظر نمی رسد، از طرفی عکس العمل سریع و ضمخت از جانب آقای سعید اربابی نیز نمی تواند جلوه ی پسندیده ای داشته باشد. زیرا مردم حوزه ی انتخابیه ایشان ، با نگاهی متفاوت نسبت به ادوار گذشته به آقای سعید اربابی نظر دارند، و نمی پذیرند نماینده منتخبشان با کوچکترین انتقادی به مقابله مثل برآید و حالت تدافعی نشان دهد. البته هنوز نماینده ی محترم ایرانشهر به صورت رسمی بر صندلی سبز تکیه نزده ، اما باید خود را برای دوره ای پویا و پر از چالش آماده کند و قطعا در این دوران با نقد هایی که امیدواریم سازنده باشند، رو به رو خواهند شد، پس انتظار همه ی مردم شریف و بخصوص جوانان از ایشان، رویکردی سازنده ، همراه با جذب حداکثری در جهت مطالبات مردمی،  مقابل نقدها و نظرات است.  تا بدینجا که شروع حرکت آقای سعید اربابی نوعی تکثر آراء را در اذهان عمومی تداعی کرده است، و با درایت و توانمندی که در ایشان سراغ داریم امیدوار هستیم، همیاری حداکثری را هم ملاک عمل قرار دهند. پس شمشیر ها را غلاف کنید!

/ 10 نظر / 4 بازدید
واحدبرهانی

!!!....

ایرندگان بزرگ

سلام . مطالب جدید پهره سبز را مطالعه كن .

طناز

همچین میگی شمشیرهارو غلاف کنید که درمیدان نبرد تن به تن هستین حالااین حرفت برای روحیه دهی مردم بود یانماینده؟دیدم در ایرانشهر همه شمشیر به دست بودن نکنه گروه شما وبه دستور شما بود؟نوهان جان نکن این کارارو اقای اربابی تازه نماینده شده.[لبخند][چشمک]

طناز

راستي جواب چيزي كه برام نوشتي در قسمت نظرات دادم برو ببين.

توسعه مکران

اتقاقا در مطلبی پاسخ ان دوست ژورنالیست را داده بودم . تئوری یک هفته رقابت و چهار سال رفاقت و همکاری و همیاری. برای کسی که هنوز در جایگاه خویش قرار نگرفته وهیچگونه عملکردی از خود به جا نگذاشته است و در ابتدای کار خویش با با نشست ها و سخنهای خویش صحبت از همکاری و همیاری و با هم بودن می کند انگ شمشیری که از رو بسته شد نه اندکی بلکه بسیار بی انصافی است

پهره سبز

سلام ،نقد،انتقادسازنده،تنها چيزي است كه مارامي سازد.زيراباعث ثمررساني مي شود تا درختي هرس نشود .نسبت به محيط خود واكنش نشان نميدهد ورشد متعالي نخواهد كرد وبالطبع ثمره اي چنداني نخواهد داشت .ان شاءنقد پذيروعبرت پذير باشيم .

مجید دانشور

گاهی نباید شمشیر ها را زود غلاف کرد. عالم سیاست یعنی همین هیچ سیاست مداری از دید مردم پنهان نیست. جنگ اول به ز صلح آخر

یاسین

نوهان بازم حرفهای بی... زدی[چشمک]