نخستین جشنواره فیلم پهره به کار خود پایان داد

زاهدان - ایرنا - نخستین جشنواره فیلم پهره با معرفی فیلم های برگزیده در مجتمع فرهنگی هنری ایرانشهر به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره فیلم پهره به کار خود پایان داد

به گزارش ایرنا، جشنواره فیلم پهره با هدف معرفی فرهنگ و بوم مردم جنوب شرق کشور و شناسایی استعداد های حوزه فیلم و سینما در قالب منطقه ای با شرکت استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از تاریخ 22 تا 26 اردیبهشت در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

دبیر نخستین جشنواره فیلم پهره روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 72 فیلم به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که پس از بازبینی داوران نخست 32 فیلم وارد بخش مسابقه شده است.

ابوبکر نرماشیری افزود: فیلم سازان در بخش رقابتی جشنواره در گروه فیلم های داستانی، تجربی، پویانمایی، مستند و مستند داستانی با هم به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: همچنین در بخش جنبی کارگاه های تخصصی زیر نظر اساتید برجسته فیلم و سینما نیز شامل کارگاه های کارگردانی مستند، بازیگری، فیلمنامه نویسی و فیلمبرداری برگزار و بیش از 50 هنرجوی فیلم و سینما که در این دوره شرکت کرده بودند موفق به اخذ گواهینامه آموزشی شدند.

نرماشیری بیان کرد: حضور چهره های شاخص هنر هفتم کشور شامل استاد سید محمد تهامی نژاد، استاد جابر قاسمعلی، استاد محمد آلاد پوش، سعادت رحیم زاده و همچنین بازیگر جوان و خوش آتیه سیمای جمهوری اسلامی محمد رضا رهبری در کنار هنرمندان استانی چون مهدی نجار پیشه، مازیار مشتاق گوهری، رضا خداداد بیگی و کریم آرمون در ایرانشهر از ویژگی های شاخص نخستین جشنواره فیلم پهره بود.

در پایان برگزیدگان نخستین جشنواره منطقه ای، فرهنگی بومی فیلم پهره با نظر هیات داوران معرفی شدند.

بر اساس رای هیات داوران لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به خلیل زارعی از منوجان به واسطه مجموعه آثارش در حوزه حیات وحش.

لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره در بخش سینمای تجربی به فیلم های و هوی ساخته خانم ملیحه نصر آبادی از زاهدان.

لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره در بخش سینمای داستانی به فیلم دایگ ساخته حجت دهقان از کهنوج

لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره در بخش سینمای مستند- داستانی به فیلم وانگ و زانگ ساخته مجید شریف از چابهار.

لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره در بخش سینمای مستند به محسن شیرزایی برای فیلم بغض هامون از زابل

لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره در بخش پویا نمایی به سپهر نرگس برای انیمیشن سفید از زاهدان

مراسم اختتامیه فیلم پهره با حضور نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایرانشهر، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار و اعضای شورای شهر، اساتید و داوران جشنواره و جمعی از هنرمندان ایرانشهر در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی برگزار شد.

http://news.parseek.com/Url/?id=10756004

/ 0 نظر / 94 بازدید