حواشی معارفه بخشدار بنت

نوهان

روز پنجشنبه اول فروردین 1392فرامرز دانش با هیئت همراه که بخش قابل توجه آن را چهره های جوان تشکیل داده بودند عازم بخش بنت شد و رسما مسولیت اداره این منطقه قدیمی و نام آشنا در بلوچستان به عهده وی قرار داده شد.

جاده ناهموار و پر فراز و نشیب بود مانند مسیر پیش روی هر جوان بلوچ برای رسیدن به رویاهایی که در سر دارد.در طول مسیر رهگذرانی مشاهده می شدند که از دیدن کاروان و ماشین هایی که پشت سر هم قطار شده بودند متعجب بودند و گویی خبر ندارند که قرار است تغییری بزرگ در مدیریت محل زندگیشان رخ بدهد! حتی ممکن است برخی از اینکه بنت به بخش ارتقا یافته هم بی اطلاع باشند.این را می توان هم به حساب طبع ساده و روستامنشی این مردم گذاشت هم به حساب نوع نگاه این مردم به مسائل دور و برشان. مردم بلوچ بخصوص در مناطق دورافتاده تر از مراکز شهری خواسته ها و نیازی خود را در سطح بسیار نازل و اولیه ای جستجو می کند و تنها خود را مسئول تامین آنها میداند و بسیاری در اینکه مدیران دولتی که عهده دار مسئولیت منطقه شان می شوند تا چه حد می توانند در زندگی شان تاثیر گذار باشند یا چه سطحی از مطالباتشان را باید پاسخگو باشند بی اطلاع هستند.

بنت در کنار کوهی با وقار و زیبا گسترده شده و در همان ابتدا توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند بر خلاف بافت بخش بنت که شاید جذابیت چندانی نداشته باشد بدین جهت که نه عناصر روستایی را در خود حفط کرده و نه ساخت و سازهای آنچنان شهری را شاهد هستیم! گویی از آن رانده و از این مانده است. ساختمان بخشداری بنت از روی تابلویی که بر سر در آن نصب شده قابل تشخیص است با دری زنگار بسته و محوطه ای شبه مخروبه که گویی سالهاست دست نوازش بر سر آن کشیده نشده است!

مسجد بنت محل تودیع و معارفه آقایان کورش محمدی و فرامرز دانش است و در نگاه اول همه چیز مهیاست مسئولین رده بالای محلی و منطقه ای،خواص و نزدیکان به مسئولین و در انتها مردم و مستمعین،چیزی که در این میان ناگفته عیان است انتظار سخنرانان از حاضرین در جلسه است که مشتاقانه گوش کنند و حاضرین از سخنرانان که بسیار کوتاه و مختصر سخن بگویند و گویی در این میان تنها آقای فرامرز دانش خواسته شنوندگان را محترم شمرد و نکاتی نه فلبداهه  بلکه مختصر و ویرایش شده قرائت کرد که یا باید به حساب کم تجربگی وی در قرار گرفتن پشت چنین تریبونی دانست یا به حساب اینکه بیشتر از حرف اهل عمل و نکته سنجی است! کاری که کمتر سخنرانان و مدیران انجام میدهند یا نه به روش اصولی و گویی هرچه بیشتر و مفصل تر و از زمین و زمان به هم وصل کنند نشان از علم و سواد و قدرت بیانشان دارد؟! نکته جالب هجوم نوجوانان حاضر در جلسه در هنگام سخنرانی بخشدار جدید بنت برای عکاسی و فیلمبرداری با موبایل از وی بود که نشان از علاقه نسل آینده این بخش به مسائل سیاسی و اجتماعی شان دارد شاید حضور مدیران جوان بومی نوعی انگیزه مضاعف به آنها بخشیده است.

در پایان باید گفت هرچند تامین بودجه تضمین کننده طرح های توسعه ای یک مدیر است اما بی گمان فکر و خلاقیت یک مدیر توانا هم می تواند در تغییر و توسعه این بخش مفید باشد و امیدواریم کسانی که در این بخش نفوذ مردمی دارند با همکاری صادقانه و خیرخواهانه کمک دست بخشدار جدید آقای دانش باشند نه با طرح خواسته های فردی مانع از عملکرد مفید وی بشوند.

/ 8 نظر / 79 بازدید
نوهان

دوست عزیز با نام مستعار همکار اگر در دیدگاهت فقط بنده رو مخاطب قرار می دادی برای عموم نمایش می دادم اما به دلیل توهین به شخصیت دیگران از تایید آن معذورم امیدوارم من رو معاف کنی بزرگوار.

نسرین قربانی

سلام دوست عزیز. سال نو مبارک. امیدوارم سالی پراز موفقیت و سلامت و شادمانی در پیش رو داشته باشید.

بنت میر کمبر

نگاه شما به بنت از بیرون بود.نه بخشداری ان مخروب است و نه بدون ساخت و ساز .کاش کمی جلوتر از مسجد جامع هم پیش میرفتید تا نمای شهرسازی و پیاده رو های بنت را بهتر می دیدی و البته نظم شهری . باز هم تشکر از شما به رسم حضور دل در بنت و احترام به شما نوهان عزیز فقط اشکال کار معرفی بخشدار توسط نماینده بعنوان مشاور رسمی بود که در این برهه جای تامل دارد.

بهمن

درود؛بسیار خوب که جوانی بلوچ بر مسندی سیاسی - هر چند هم که پایین باش-ایستاده است!

بلوچستان

با سلام وبلاگ بلوچستان با جدیدترین مطالب به روز شد منتظر قدم های گرم شما هستیم با تشکر مدیریت وبلاگ بلوچستان

چابهارپرس

موج وبلاگی حمایت از فرهنگ بلوچستان در واکنش به خودداری از پخش نمایش زهم و کپن در منطقه آزاد چابهار لگوی زهم وکپن را در وبلاگ خود قرار دهید

روحی

سلام . سال نو مبارك . آرزوی موفقیت برای جناب دانش و مردم شریف بنت . موفق باشید .